Insta.Ling - skuteczna nauka słówek

Od września klasa 1 c, oraz wybrane grupy językowe 1 b, III a/c,  IIIb i IIa/c pod opieką swoich anglistek czyli pani Mirosławy Dyki-Płonki, Lidii Szmelich oraz Moniki Brych uczestniczą w programie nauki słówek online INSTA.LING.

Czym jest Program Insta.Ling dla Szkół?

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

Jak wygląda nauka z Insta.Ling?

Uczeń rozpoczyna pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym uczeń dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Aplikacja uwzględnia więcej niż jedną prawidłową odpowiedź, pozwalając na stosowanie synonimów. W przypadku błędu wyświetlana jest poprawna odpowiedź. Aplikacja pozwala również na odsłuchanie wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora.

Program zbiera szczegółowe informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności do każdego ucznia indywidualnie. Dzięki temu słówka, z którymi uczeń nie ma żadnych problemów, pojawiają się rzadziej, a uczeń może poświęcić więcej uwagi tym problematycznym.

Jak na razie nasi uczniowie radzą sobie dobrze a niektórzy nawet rewelacyjnie. Wśród miesięcznych ocen za pracę z aplikacją pojawiło się już  sporo 5-tek a nawet kilka 6-tek. Oby tak dalej!

Dla zainteresowanych szczegółami zapraszamy na stronę www.instaling.pl

Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź dnia: 2015-01-08 17:05:12